Godziny po niemiecku na 2 sposoby

Pobierz

Komentarze do zadania.Napisz godziny po niemiecku na 2 sposoby: 12.00 13.11 14.16 11.23 15.08 19.02 22.35 6.07 1.35 2.08?. Przykłady godzin (forma potoczna)Napisz po niemiecku te godziny na dwa sposoby (oficjalny i nieoficjalny)-10:05-15:19-12:40-3:45-8:30 Zgłoś nadużycie.. W mowie oficjalnej nie stosujemy żadnych przyimków, oraz nie określamy godziny 15 - trzecią po południu i tak dalej… zwei Uhr dreißig - druga trzydzieści (2:30) sieben Uhr fünf - siódma pięć (7:05)dwadzieścia pięć po siódmej pięć do wpół do ósmej: siódma dwadzieścia pięć: 7:30 Uhr: playhalb acht = playsieben Uhr dreißig: wpół do ósmej: siódma trzydzieści: 7:38 Uhr: playacht nach halb acht = playsieben Uhr achtunddreißig: osiem po wpół do ósmej: siódma trzydzieści osiem: 7:40 Uhr: playzwanzig vor acht = playsieben Uhr vierzig: dwadzieścia przed ósmąJa nie jestem na tyle mądra żeby zadanie 2 i 3, 4 robić.. fünf nach acht - pięć po ósmej (8:05) zehn nach acht - dziesięć po ósmej (8:10) zwanzig nach acht - dwadzieścia po ósmej (8:20) siebenundzwanzig nach acht - dwadzieścia siedem po ósmej (8:27) zwanzig vor neun - .Oto jak wygląda podawanie godziny sposobem liczbowym: Es ist + liczba godzin + Uhr + liczba minut.. Na pytanie o godzinę możesz odpowiedzieć używając schematu: Es ist _____Uhr.Podając godziny po niemiecku musisz wiedzieć, że zegar dzieli się na dwie połówki..

Godziny po niemiecku - sposób oficjalny.

Odmień przez osoby czasowniki po niemiecku.arbiten, atmen, zeichmen, offnen, bilden Uzupełnij zdania czasownikiem "mögen" lub "essen" we właściwej formie.. Proszę szybko!. - Jest trzecia osiem.. Godziny niemiecki - sposób nieoficjalny.. Podawanie daty po niemiecku jest łatwe :) O ile dobrze nauczyliśmy się liczb oraz miesięcy, możemy określać czas trwania wszystkich wydarzeń, niezależnie od tego czy zdarzyły się one kilka dni temu, czy tysiąc lat temu.W ten sposób lepiej kojarzymy dany wyraz i jednocześnie lepiej umiemy użyć go poprawnie w zdaniu.. Kurczak zapiekany z kapustą .. Aby podać godzinę tym sposobem, pomiędzy liczbą godzin, a liczbą minut wciskamy słówko " Uhr ".Jeśli podajemy godzinę w sposób potoczny, używamy dodatkowo słów: vor - przed.. 8:29 - Es ist acht Uhr neunundzwanzig.Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Viertel vor - kwadrans przed.. Jedną z najczęściej przygotowywanych potraw z drobiu w Niemczech jest kurczak zapiekany z kapustą.. Gratis trener słownictwa, tabele odmian czasowników, wymowa.13.11 - drieizehn Uhr elf - elg nacht eins 22.15 - zwaiundzwaizig Uhr funfzehn (nad u kropeczki) - Viertel nacht zehn 00.00 - zwolf Uhr - Mitternacht (nie jestem pewna czy tak to się pisze) 3.03 - drei Uhr drei - drei nacht dreiPodawanie godziny po niemiecku - sposób nieoficjalny Godziny ranne i popołudniowe Na początku zaznaczmy, że w języku niemieckim godziny od 13 do 24 można, podobnie jak w języku polskim, podawać na dwa sposoby.Drugim sposobem podawania godziny jest sposób "cyfrowy"..

Jak podać godzinę po niemiecku?

Jeśli obawiasz się, że możesz mieć kłopoty z zaśnięciem (co często się zdarza w okresie przemęczenia), wypij napar z melisy albo chmielu (łyżeczkę ziół zalej filiżanką wrzątku, po 10-15 minutach przecedź).. 13:43 - Es ist dreizehn Uhr dreiundvierzig.O godzinę po niemiecku można zapytać na dwa sposoby: "Wie spät ist es?". Jeśli zegar wskazuje drugą połowę, wówczas używamy słowko"vor".. vor - przed.. - Jest trzecia osiem.. W języku niemieckim godzinę możemy podawać sposobem oficjalnym lub potocznym.Godziny po niemiecku Dni tygodnia po niemiecku Miesiące po niemiecku Pory dnia i pory roku po niemiecku .. Po fiszki sięgnąć mogą zarówno uczniowie szkół, jak i dorośli, którzy chcą opanować język niemiecki do pracy czy z innych powodów.. godziny Po niemiecku możemy godziny podać na dwa sposoby: oficjalny i nieoficjalny.. Spójrzmy na przykłady.. Oficjalny (godziny podaje się w systemie 24 godzinnym), który usłyszysz na lotnisku, na dworcu, czy w radiu.. Nie każdy lubi uczyć się języka.2.. 2013-01-29 15:29:34; Napisz po niemiecku godziny 17.14 ,20.33 ,22.46 2013-01-20 14:59:52; Godziny na dwa lub trzy sposoby po .W tym przypadku mamy możliwość podania godziny w sposób oficjalny i nieoficjalny.. Godziny podaje się wtedy według schematu: godzina - Uhr - minuty 20:16 zwanzig Uhr sechzehn 9:20 neun Uhr zwanzigdie Stunde używamy kiedy chcemy określić trwanie czasu w godzinach, np. dziś byłam w szkole 4 godziny, wracam za dwie godziny itp. eine halbe Stunde- pół godziny die Minute - minuta die Minuten - minuty die Sekunde - sekunda die Sekunden - sekundy spät - późnoPrzykłady użycia - "godzina" po niemiecku Poniższe tłumaczenia pochodzą z zewnętrznych źródeł i mogą być niedokładne..

Napisz godziny po niemiecku w sposób oficjalny i nieoficjalny.

Przykładowe godziny po niemiecku podane drugim sposobem: 03:08 - Es ist drei Uhr acht.. Poznaj niemiecki w przyjemny sposób!. Nic tak nie regeneruje organizmu jak dobrze przespana noc.. Uzupełnij zwroty i przetłumacz je na język polski.Sprawdź tutaj tłumaczenei polski-niemiecki słowa godzina w słowniku online PONS!. Nowe słownictwo możesz znaleźć tak naprawdę wszędzie, na przykład czytając książki po niemiecku czy oglądając filmy w języku niemieckim.. pomocyy !. Przy podawaniu godziny w sposób potoczny stosujemy system 12-godzinny.. - Jest ósma dwadzieścia dziewięć.. Jest on bardzo rzadko używany w Niemczech, lecz warto go podać, bo w porównaniu do języka polskiego istnieje mała różnica.. Jeżeli pytasz o godzinę i chcesz brzmieć grzecznie, pamiętaj o magicznym słowie "Entschuldigung" na początku pytania.. 8:40 - (zwanzig vor neun) 20:10 (zehn nach acht) 5:30 (halb .Z Fiszkoteką godziny po niemiecku staną się proste i nie będą sprawiały żadnych problemów.. Do przygotowania kurczaka po niemiecku według podstawowego przepisu będziemy potrzebować:Sposoby na zmęczenie: sen.. Czyli do 29 minuty dodajemy słowo "nach".. 12.30 13.45 14.15 15.25 16.35 17.05 18.55 - Odrabiamy.plGodziny po niemieckuCzas w języku niemieckimCyfry w niemieckim - godziny po niemiecku - sposób oficjalny Oto jak wygląda podawanie godziny sposobem liczbowym: Es ist + liczba godzin + Uhr + liczba minut..

2011-05-07 17:40:54; Napisz godziny po niemiecku.Proszę ?

Jeżeli nie masz czasu samodzielnie tworzyć fiszek, dobrym rozwiązaniem będą gotowe zestawy .Ze względu na oddziaływania między pyłem i radiacją cząstki mineralne obniżają temperaturę na wysokości 2 metrów o nawet 4 K, strumienie ciepła jawnego o nawet 150 Wm-2 oraz strumienie ciepła utajonego o nawet 100 Wm-2, w godzinach południowych.Niemiecki sposób przygotowania na pewno pomoże odkryć nam nowe smaki.. bab.la nie jest odpowiedzialne za ich brzmienie.. Jeśli jest połowa godziny to mówimy "halb" i dodajemy godzinę.. Polish Chciałbym/Chciałabym zarezerwować stolik dla _[liczba osób]_ osób o _[ godzina ]_ .Przykłady użycia - "sposób" po niemiecku Poniższe tłumaczenia pochodzą z zewnętrznych źródeł i mogą być niedokładne.. (zehn Uhr zwanzig // zwanzig nach zehn) Jak zauważyliście, w nawiasie zapisałem dwa sposoby podawania godziny, przyjrzyjmy się im dokładniej.. Chcąc podać godzinę z minutami używamy jednego z dwóch przyimków..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt